GENCELİ ÇİFTÇİDEN KUTSAL BAŞKANLARA 50 KOYUN

Headlines
Typography

Gence Akif Rzayev'in tanınmış çiftçisi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsında Türk-Azerbaycan kardeşliği kutlaması olarak Karabağ'da zafer bayrakları sallamak için 50 koyun kurban etti.
Yaşlı çiftçi Akif Rzayev bunu Cumhurbaşkanlığı İdaresi'ne ("Tazadlar" gazetesinde bir nüshası ile birlikte) gönderdiği telgrafta yazdı: "Sayın Başkomutan Sayın İlham Aliyev! Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan! Sözlerle ifade etmesi zor olan dileklerimi sizlere iletiyorum, çünkü bizlere Azerbaycan ve genel olarak Türkiye tarihinde büyük anlar yaşattınız - Karabağ'ın kurtuluşunda büyük askeri başarılar ve ayrıca Şuşa'da Azerbaycan ve Türk bayraklarının yakında çekileceği şanlı an. Türk-Azerbaycan kardeşliği ebedidir, söndürülemez! Ulu Önder Haydar Aliyev, biz bir milletiz, iki devletiz dedi! Sevincimiz aynı, kederimiz aynı!
Ben hayatının 60 yılını çiftlikte geçirmiş basit bir insanım. Ama hiç bu kadar gururlu ve görkemli bir an yaşamadım. Ordumuz her gün nihai ve kesin bir zafere yaklaşıyor, düşmanımız Ermeni teröristleri bir başka başarı ile vuruyor. Türk dünyasına bu şerefi ve gururu veren sizlersiniz. Savaşın ilk gününden itibaren Allah'a dua ettim ve dostluğunuz ve Azerbaycan'ın Karabağ'da kesin bir zafer kazanacağı gün şerefine 50 koyun kurban ettim. İnşallah kısa sürede Karabağ ve Şuşa'da bu kurbanları ayaklarınızın altına keseceğime inanıyorum. Tanrı seni korusun! Tanrı Türk dünyasını korusun! "
Unutulmamalıdır ki yaşlı çiftçi Akif Rzayev her yıl Kurban Bayramı'nda aynı şekilde fedakarlık yaptı ve halkımızın zaferi ve düşmanın aşağılanması için Yüce Allah'a dua etti.
Kurbanını kabul et, yaşlı çiftçi Akif Rzayev!
Yaşlı çiftçinin Azerbaycan'daki Türk Büyükelçiliğine bir telgraf gönderdiği unutulmamalıdır.
E. Shirinov

Cmt, 17 Ekim 2020 saat 15:08, Asif Marzili