Headlines

Gence Akif Rzayev'in tanınmış çiftçisi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsında Türk-Azerbaycan kardeşliği kutlaması olarak Karabağ'da zafer bayrakları sallamak için 50 koyun kurban etti.
Yaşlı çiftçi Akif Rzayev bunu Cumhurbaşkanlığı İdaresi'ne ("Tazadlar" gazetesinde bir nüshası ile birlikte) gönderdiği telgrafta yazdı: "Sayın Başkomutan Sayın İlham Aliyev! Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan! Sözlerle ifade etmesi zor olan dileklerimi sizlere iletiyorum, çünkü bizlere Azerbaycan ve genel olarak Türkiye tarihinde büyük anlar yaşattınız - Karabağ'ın kurtuluşunda büyük askeri başarılar ve ayrıca Şuşa'da Azerbaycan ve Türk bayraklarının yakında çekileceği şanlı an. Türk-Azerbaycan kardeşliği ebedidir, söndürülemez! Ulu Önder Haydar Aliyev, biz bir milletiz, iki devletiz dedi! Sevincimiz aynı, kederimiz aynı!
Ben hayatının 60 yılını çiftlikte geçirmiş basit bir insanım. Ama hiç bu kadar gururlu ve görkemli bir an yaşamadım. Ordumuz her gün nihai ve kesin bir zafere yaklaşıyor, düşmanımız Ermeni teröristleri bir başka başarı ile vuruyor. Türk dünyasına bu şerefi ve gururu veren sizlersiniz. Savaşın ilk gününden itibaren Allah'a dua ettim ve dostluğunuz ve Azerbaycan'ın Karabağ'da kesin bir zafer kazanacağı gün şerefine 50 koyun kurban ettim. İnşallah kısa sürede Karabağ ve Şuşa'da bu kurbanları ayaklarınızın altına keseceğime inanıyorum. Tanrı seni korusun! Tanrı Türk dünyasını korusun! "
Unutulmamalıdır ki yaşlı çiftçi Akif Rzayev her yıl Kurban Bayramı'nda aynı şekilde fedakarlık yaptı ve halkımızın zaferi ve düşmanın aşağılanması için Yüce Allah'a dua etti.
Kurbanını kabul et, yaşlı çiftçi Akif Rzayev!
Yaşlı çiftçinin Azerbaycan'daki Türk Büyükelçiliğine bir telgraf gönderdiği unutulmamalıdır.
E. Shirinov

Cmt, 17 Ekim 2020 saat 15:08, Asif Marzili

As a result of rocket fire on civilians in the central part of Ganja on October 17, 2020, in the midst at about 01 am 12 people were killed, more than 40 people were injured, and numerous civil infrastructure facilities and vehicles were severely damaged, the Prosecutor General's Office. told APA.

It was noted that the prosecutor's office at the scene is currently carrying out investigative measures to clarify the list of victims.

The public will be provided with additional information on the latest situation.

 

пт, 16 окт. 2020 г. в 16:15, TRTAJANS Asif Merzili  Genja AZERBAYCAN

 

ENG

This is the first time we share these very special images that are not available in any news or media.
The Armenian forces, who used violence against their own citizens while escaping without looking back, were so disgraced to the world.

Asif Merzili Azerbaijan TRTAJANS

 

France

C'est la première fois que nous partageons ces images très spéciales qui ne sont disponibles dans aucune actualité ou média.
Les forces arméniennes, qui ont utilisé la violence contre leurs propres citoyens tout en s'échappant sans regarder en arrière, étaient tellement déshonorées envers le monde.

Asif Merzili Azerbaïdjan TRTAJANS

 

عربى

هذه هي المرة الأولى التي نشارك فيها هذه الصور الخاصة جدًا التي لا تتوفر في أي أخبار أو وسائط.
القوات الأرمينية ، التي استخدمت العنف ضد مواطنيها أثناء هروبها دون النظر إلى الوراء ، تعرضت للعار الشديد في العالم.

 تي آر تي أجانز أسيف مرزل أذربيجان

հայերեն

Սա առաջին անգամն է, երբ մենք կիսում ենք այս շատ յուրահատուկ պատկերները, որոնք հասանելի չեն որևէ նորությունների կամ լրատվամիջոցների:
Հայկական ուժերը, որոնք բռնություն գործադրեցին իրենց քաղաքացիների նկատմամբ `փախչելով` առանց հետ նայելու, այնքան խայտառակ եղան աշխարհին:

 

2014 yerel seçimlerde Abdulkadir AYDIN Saadet Partisinden Horasan Belediye Başkanı adayı oldu ve Belediye Başkanı seçilerek görevine başlamıştı.
2014 - 2020 Yılına kadar yaptığı hizmetler ile Horosanın çehresini değiştiren Abdulkadir AYDIN bir siyasi komploya alet edilmiştir.
Kişiliği ve kariyer hayatı boyunca bir karıncayı bile incitmeyen Abdulkadir AYDIN ülkesine hizmet eden bir şahsiyettir.
AK Parti bu tür siyasi komplolarla harcanmak istenen değerlerine sahip çıkmalı.

 

Türkçede çok güzel bir slogan var aslında vur, vur, inlesin. Ermenistan dinlesin.

Sayın İlham Aliyev ve Azeri kardeşlerimizin ve Türk milletinin başı sağolsun.

Sayın Milli savunma bakanımızın dediği gibi Ermeniler mutlaka bunun hesabını verecektir.

Türk Halk Müziğinin yeni yüzü  ''NESLİHAN UÇAR'' Çok yakında televizyon başında izleyicileri ile buluşuyor.

Neslihan UÇAR'ın klibi ''Hal Bırakmadın' Sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Klibin ilk görüntüleri Yotube'de izleyenlerini mest etti.

 Neslihan UÇAR kimdir? İşte Biyografisi ‘’için tıklayınız’’ Neslihan Uçarın ilk klibi ''Hal Bırakmadın'' ve ayrıntılar ile detayları için tıklayınız.

Neslihan Uçar Kimdir? Neslihan Uçar ''Youtube Kanalı Hal Bırakmadın'

Advertisement
Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.